• 21 lutego 2024

Jak znaleźć dobrego dietetyka

Dietetyk Samantha Gemmell wyjaśnia, jak znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla siebie lekarza.

Ponieważ nie każdy dietetyk będzie dla ciebie odpowiedni.

Niektórzy twierdzą, że nie powinieneś spotykać się z dietetykiem, ponieważ nie jest to obecnie termin regulowany lub chroniony. Choć to prawda, nie oznacza to, że wszyscy dietetycy są fałszywi lub oszuści. Wystarczy zadać kilka pytań, aby znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla siebie lekarza. 80% tego, jak wyglądamy, jak się czujemy i jak funkcjonujemy, zależy od tego, co jemy, więc znalezienie odpowiedniego dietetyka może pomóc Ci bez wysiłku i w sposób trwały osiągnąć Twoje cele. Sądzimy nawet, że znalezienie dietetyka może być ważniejsze niż terapeuty. W THR1VE ściśle współpracujemy z wykwalifikowanymi dietetykami, którzy definiują "zdrowie" w oparciu o wiodącą naukę o żywieniu. Oto nasze wskazówki, jak znaleźć odpowiedniego dietetyka dla siebie.

Szukaj kwalifikacji

Czy na stronie internetowej znajduje się wykaz ich kwalifikacji? Jeśli jest tam wzmianka o dyplomie Advanced Diploma, Bachelor Degree lub wyższym, oznacza to, że odbyli oni odpowiednią ilość studiów w tej dziedzinie. Z drugiej strony, trener zdrowia lub odnowy biologicznej nie posiada żadnego uznawanego przez RTO szkolenia, więc nie jest to idealny wybór.

Poszukaj obszarów zainteresowań

Czy dany terapeuta pracuje w dziedzinie, która może Ci odpowiadać? Wielu z nich ma szczególne zainteresowania w jednym lub kilku obszarach opieki. Niektórzy zajmują się zdrowiem kobiet, inni utratą tłuszczu, inni budową sylwetki, a jeszcze inni leczeniem chorób przewlekłych. Upewnij się, że wybrałeś lekarza, który potrafi pracować z tym, co masz. Jeśli nie jesteś pewien, wyślij im e-mail z zapytaniem. Na ogół, jeśli nie jest on dla Ciebie odpowiednim terapeutą, będzie mógł polecić Ci kogoś, kto się do tego nadaje.

Sprawdź ich stowarzyszenie

Wykwalifikowani dietetycy są zazwyczaj samoregulowani. Oznacza to, że sami decydują, czy chcą wstąpić do stowarzyszenia. Większość stowarzyszeń zachęca do ustawicznego kształcenia poprzez studia, seminaria i dni szkoleniowe. Jeśli więc Twój specjalista należy do stowarzyszenia, będzie stale aktualizował swoją wiedzę i umiejętności. Oznacza to większą wiedzę i umiejętności z korzyścią dla Ciebie! Jeśli więc chcesz już dziś udoskonalić swoje ciało, wybierz się do dietetyka. Wszystko, co masz do zyskania, to zdrowie!

O Samancie
Samantha Gemmell jest dyplomowanym dietetykiem (BHSc), autorką książek o zdrowiu i mówcą. Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą i pomaganie ludziom w znalezieniu ich własnej drogi do kwitnącego życia. Można ją znaleźć tutaj lub na Facebooku.

Share :

Może Cię zainteresować