• 21 lutego 2024

Catering dietetyczny - zalety i koszty

 

Dieta pudełkowa znana też jako catering dietetyczny jest rozwiązaniem, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś niemal w każdym większym mieście możemy spotkać się już nie z kilkoma, ale z przynajmniej kilkunastoma firmami, które się nim zajmują. Zdrowe posiłki na zamówienie znajdują się na wyciągnięcie ręki, czas więc zadać sobie pytanie o to, czym się kierować wybierając dietę pudełkową i ile należy za nią zapłacić.

Zalety diety z pudełka

O modzie na zdrowy styl życia mówi się już od dawna, obecnie jednak zyskuje ona na popularności. Spora jest tu zasługa mediów promujących na swoich łamach zarówno trenerów personalnych, jak i tak zwanych fit celebrytów. Wszystko to sprawia, że systematycznie rośnie liczba osób zainteresowanych zbilansowanym żywieniem i większą niż dotychczas troską o własną sylwetkę. Zmiana nawyków żywieniowych to jednak proces złożony, a tym samym nie może być o niej mowy tak długo, jak długo nie zmienia się sposób przygotowywania posiłków. Nie każdy jest w stanie potwierdzić, że jest to proste zadanie zwłaszcza, że przynajmniej na początku, wymaga to of nas znacznie więcej czasu niż możemy na to przeznaczyć. Na szczęście, nie mamy do czynienia z problemem, z którym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, a jednym z najskuteczniejszych rozwiązań wydaje się właśnie catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa funkcjonuje w oparciu o czytelne zasady. Codziennie rano dostarcza się ją we wcześniej wskazane miejsce, a ona sama składa się przeważnie z porcji przewidzianych na pięć dni. Posiłki dobierane są tak, aby odpowiadały preferencjom osoby, która je zamawia, a przede wszystkim, aby były zbilansowane tak ze względu na makro-, jak i mikroskładniki pokarmowe. Dzięki temu osoba decydująca się na skorzystanie z takiego rozwiązania może zaoszczędzić wiele czasu, ma zapewnione smaczne posiłki, a do tego może liczyć na wymarzoną sylwetkę.

Dieta pudełkowa i jej opłacalność

Zdecydowana większość osób zaczynających interesować się dietą pudełkową nie potrafi ukryć obawy, że jest to rozwiązanie kojarzące się z dużymi wydatkami. Odpowiedź na pytanie o to, jak jest naprawdę, wcale nie jest jednoznaczna. Jej udzielenie stanie się łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się maksymalnie uczciwie podejście do tego, ile rzeczywiście wydajemy co miesiąc na jedzenie, aby kwotę tą porównać z cenami cateringu dietetycznego. Często po takich przeliczeniach można odkryć, że dieta pudełkowa jest tańsza niż codzienne żywienie. Nie można jednak zapominać o tym, że nie każdy odżywia się tak samo dobrze. Jeśli więc żywimy się nabiałem i najtańszymi fast foodami, możemy nie chcieć nawet słyszeć o zaletach cateringu dietetycznego. W takim wypadku musimy jednak zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jesteśmy tak oszczędni, jak się postrzegamy, skoro jednocześnie zaśmiecamy nasz organizm. Takie jedzenie jest może tanie, ale z pewnością nie jest zdrowe.

Koszty cateringu dietetycznego

Na koszty generowane przez catering dietetyczny wpływa przynajmniej kilka czynników. Na pierwszy plan wysuwa się to, jakie menu wybierzemy, nie bez znaczenia okazuje się jednak również jego kaloryczność. Należy pamiętać także o tym, że o cenach w pewnym stopniu przesądza lokalizacja. Catering dietetyczny w dużym mieście jest więc przeważnie droższy niż ten, z którym mamy do czynienia w mniejszej miejscowości. Jeśli uśrednimy ceny rynkowe, możemy przyjąć, że mamy do czynienia z wydatkiem około 60 złotych dziennie, choć ceny niższe również nie muszą oznaczać usług stojących na niższym poziomie. Koszty takie można jednak zmniejszać choćby poprzez zamawianie posiłków jedynie w wybrane dni.

 

Share :

Może Cię zainteresować