• 21 lutego 2024

Czy Crash Diets działają? Ryzyko z tym związane

Słowo "crash" w Crash Diets powinno dać pojęcie o ich sukcesie. Podczas gdy może być kuszony przez obietnicę utraty wagi w ciągu tygodnia czasu, wiedz, że w dłuższej perspektywie, są one związane z niepowodzeniem.

Chociaż istnieje większa świadomość na temat znaczenia zrównoważonego planu ćwiczeń i diety, aby schudnąć i zachować zdrowie dzisiaj, nie da się ukryć, że ludzie nadal szukają szybkich rozwiązań fix. Nikt nie chce spędzić całego miesiąca, tracąc dwa kilogramy, ani ćwiczyć, kiedy ma dużo czasu.

W Indiach, Crash Diets - gdzie ktoś próbuje szybko schudnąć przez zmniejszenie tego, co jedzą do mniej niż 1200 kalorii dziennie - są go-to opcja, gdy jest ślub lub funkcji na horyzoncie. Klienci, którzy mają dwa tygodnie lub miesiąc na przygotowanie się do wielkiego wydarzenia, zazwyczaj dzwonią z pytaniami o Crash Diets. Wierzą, że i oni mogą schudnąć 5 kg w tydzień, bo komuś znajomemu się udało, albo przeczytali o tym w Internecie. Detox Diet, który obejmuje picie całej masy soków i niewiele więcej, aby oczyścić swój system, a General Motors Diet, który poważnie ogranicza liczbę kalorii można wziąć w dzień do produkcji szybkich wyników odchudzania, są te najbardziej rozmawiał o w Indiach. Co większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ani nie jest zrównoważony w dłuższej perspektywie, ani nie podkreślają zmiany stylu życia lub dać żadnej wagi do roli aktywności fizycznej odgrywa w utracie wagi. Rozwiązania dietetyczne muszą być długoterminowe, a te wszystkie są tymczasowe poprawki.

Weźmy na przykład dietę detoksykacyjną - badania dowiodły, że jest ona niczym innym jak mitem. Wątroba i nerki są naturalne w organizmie wbudowany system detoksykacji, więc picie zwykłej wody codziennie jest wystarczająco dobry plan, aby wypłukać toksyny. Nie musisz wkładać w to żadnego dodatkowego wysiłku. Wysokobłonnikowa, wysokobiałkowa dieta jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz "oczyścić" swój system, ponieważ będziesz miał co najmniej 1000 kalorii i więcej składników odżywczych w porównaniu do soków, które są znacznie poniżej wymaganej liczby kalorii.

Szybka utrata wagi pociąga za sobą szybszy przyrost wagi na Crash Diets

Istnieje wiele historii o ludziach, którzy natychmiast stracili na wadze na Crash Diets. To, o czym nie wspominają, to jak szybko utracona waga zostaje odzyskana.

Oto co tak naprawdę dzieje się, gdy ograniczasz spożycie kalorii dla szybkich rezultatów. Kiedy nie zaspokajasz podstawowych potrzeb kalorycznych swojego organizmu, twoje ciało nie ma innego wyboru, jak tylko rozłożyć beztłuszczową masę mięśniową, aby wytworzyć glukozę (energię). Osoby stosujące "szybkie diety", które tracą 5 kg w ciągu tygodnia, nie spalają tłuszczu - spalają masę mięśniową, która jest niezbędna do utrzymania stałego tempa metabolizmu organizmu i obniżenia ryzyka wystąpienia zaburzeń stylu życia, takich jak cukrzyca i choroby serca. Ponadto, większość osób stosujących Crash Dieters ma tendencję do popadania w obżarstwo po pozbawieniu się jedzenia, więc utracona waga jest odzyskiwana jako tłuszcz, a drastyczne cięcie kalorii nie służy żadnemu celowi. Zmęczenie, osłabienie, bóle głowy i niski poziom energii są inne upadki z pójściem na Crash Diet. Ciśnienie krwi i wyczerpanie sodu są bardziej poważne problemy, które mogą rozwijać się w dłuższej perspektywie. W skrajnych przypadkach ludzie, którzy stosowali restrykcyjne diety przez długi okres czasu, stracili nawet życie.

Wiele Crash Diets zaleca skupienie się na jednej grupie żywności lub całkowite jej wykluczenie, ale organizm potrzebuje pewnej równowagi 40-kilku składników odżywczych każdego dnia. Po kilku miesiącach lub roku, u osoby stosującej Crash Diets mogą zostać zdiagnozowane niedobory. Na przykład badania wykazały, że długotrwali zwolennicy diety Atkinsa są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego, ponieważ spożycie błonnika jest u nich bardzo niskie.

Inny problem z Crash Diets jest całkowicie wyciąć rolę ćwiczeń w utracie wagi. To dlatego, że treningi nie oferują rozwiązań typu quick-fix - nie da się tego osiągnąć w ciągu jednego tygodnia. Zaczynasz od podstawowego planu i zwiększasz intensywność lub zmieniasz treningi w zależności od rezultatów, które z czasem osiągniesz. Ponadto do trwałej, długoterminowej utraty wagi potrzebna jest siła mięśni i kości, a tę można zbudować tylko poprzez ćwiczenia.

Bezpieczny sposób na schudnięcie

Udany plan odchudzania musi być zrównoważony. Wszystko, co można wykonać tylko na tydzień - jak 7-Day Detox Diet, Master Cleanse lub Kapusta / Kurczak Soup Diet - nie jest zrównoważony w dłuższej perspektywie. Niedawno doradzałem pani z kilkoma problemami zdrowotnymi, którzy próbowali schudnąć na jednym z tych bardzo ograniczonych planów diety. Miała niewiele szczęścia, ale po dołączeniu do HealthifyMe, udało jej się schudnąć 3 kg tylko dzięki prawidłowemu odżywianiu.

To są kamienie węgielne dobrego planu odchudzania:

    Zrównoważona dieta ĆwiczeniaKontrola porcji Zdrowe przekąski

Nie ma daty ważności dla dobrego planu odchudzania - musisz wbudować go w swój styl życia, gdzie po pewnym czasie nie potrzebujesz już nikogo, kto by Cię namawiał i mówił, że musisz to zrobić.

Nasi eksperci pokażą Ci najlepszy sposób na schudnięcie.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: zrównoważona dieta spożycie kaloriiDieta z kurczaka zupaDieta crashDieta detoksykacyjnaDiabetoza ćwiczeniawysokobiałkowa dieta przyrost masy ciała utrata masy ciała

Share :

Może Cię zainteresować