• 15 lipca 2024

Zalety diety pudełkowej

 

Stan organizmu zależy od odżywiania. Niezależnie od tego, czy chcesz być w dobrym zdrowiu, poprawić wyniki sportowe czy uzyskać piękną sylwetkę, musisz zacząć od prawidłowej i zbilansowanej diety. Aby przejść na zdrową dietę, musisz zrozumieć, czym ona jest, gdzie się zaczyna i jak ją stosować.

Co to jest zdrowe odżywianie

Wiele osób uważa, że zdrowe odżywianie to weganizm, dieta bezglutenowa oraz unikanie tłuszczu i węglowodanów. Jednak nie jest to do końca prawdą. Zdrowa dieta to kompleks środków, które mają na celu zaspokojenie codziennych potrzeb organizmu w zakresie makro- i mikroelementów. Zazwyczaj zalecenia opracowywane są w oparciu o indywidualne cechy osoby, na przykład stan zdrowia, rodzaj działalności czy miejsce zamieszkania. Istnieje ogólna lista zaleceń. Należą do nich rezygnacja ze złych nawyków, tłustych potraw, masła i olejów roślinnych. Wskazane jest spożywanie niskotłuszczowych produktów mlecznych i warzyw, rozprowadzanie posiłków oraz zmiana receptury potraw. Zawód i miejsce zamieszkania są również ważne dla zdrowej diety.

Jakie trudności możesz napotkać, przechodząc na zdrową dietę?

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, ale wiele osób szybko rezygnuje ze zbilansowanych produktów. Głównym powodem są nawyki żywieniowe. Jeśli zdecydujesz się zacząć zdrowo jeść w wieku 25-30 lat, będziesz musiał ponownie przyjrzeć się niektórym nawykom, które już się utrwaliły. Czasami musisz całkowicie się zmienić. Im starsza osoba, tym trudniej jest przejść na zdrową dietę. Są też inne trudności. Na przykład nie masz czasu ani ochoty na gotowanie. Współczesny rynek oferuje różnorodne produkty naturalne lub warunkowo zdrowe. Nie wszystkie z tych trudności można nazwać poważnymi. W ciągu miesiąca większości z nich przestajemy zauważać. Znikną nawet utrwalone przez wiele lat nawyki żywieniowe, a korzyści płynące z prawidłowego odżywiania przeważą nad wadami.

Dieta pudełkowa

Wielu zwolenników diety pudełkowej podkreśla przede wszystkim ogromne oszczędności czasu. Jest najczęściej stosowana przez zapracowane osoby, które większość dnia spędzają w biurze i mają problemy z przygotowaniem zdrowego menu na każdy dzień. Warto wiedzieć, że nie musisz codziennie stosować diety pudełkowej. W wielu firmach, mamy możliwość wybrania określonych dni, w których otrzymujemy posiłki. W ten sposób możemy wybrać opcję dostarczania pudełek z jedzeniem np. tylko 5 dni w tygodniu, tj. z wyłączeniem dni wolnych od pracy lub całego tygodnia. Ponadto dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykupienia różnego rodzaju diet. Nie chodzi tylko o odchudzanie, choć oczywiście wiele osób wybiera niskokaloryczne posiłki, aby szybko poprawić swoją sylwetkę. Potrzeba odchudzania jest jednym z najczęstszych powodów, dla których wybieramy dietę. Istnieją jednak inne dostępne diety.

Menu opracowywane jest zgodnie z zaleceniami dietetyka, trenera. Dzięki temu codzienne menu jest dostosowane do naszych potrzeb, zdrowia i oczekiwań. Możemy zastosować np. dietę wegetariańską dla sportowców lub przygotowywaną indywidualnie. Gdy już zdecydowaliśmy się na konkretną dietę, codziennie otrzymujemy pudełka zawierające zdrowe produkty takie jak śniadanie, koktajl, obiad, zupa i sałata. Każda potrawa zawiera własną kaloryczność i szczegółowy opis zawartych w niej makroskładników. Tutaj kluczowa jest częstotliwość przyjmowania pokarmów (zazwyczaj 5 razy dziennie): dzięki tej regularności jest mniejsze ryzyko, że będziemy jeść w ciągu dnia i skusimy się na coś niezdrowego.

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą o siebie zadbać, a jednocześnie nie są w stanie spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Diety pudełkowe pozwalają na wprowadzenie niezbędnych składników odżywczych do codziennego jadłospisu, wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych (na przykład regularne jedzenie o określonych porach) oraz wypróbowanie zupełnie nowych smaków i potraw.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Jak znaleźć dobrego dietetyka

Dietetyk Samantha Gemmell wyjaśnia, jak znaleźć wykwalifikowanego dietetyka i odpowiedniego dla siebie lekarza...