• 15 lipca 2024

Niesamowita transformacja dr Arush Arora

Transformacja Dr. Arush'a z 90 kg do 72,8 kg, stracił 17,2 kg w 4 miesiące

Nadwaga nie była odwieczną walką doktora Aruha Arory. Jednak gdy ponad rok temu przygotowywał się do egzaminu, jego waga wzrosła do 90 kg. Była to największa waga, jaką kiedykolwiek ważył. "Siedziałem z książkami przez długie godziny i nie miałem prawie żadnej aktywności fizycznej przez prawie 6-8 miesięcy" - mówi Arush, dodając: "Każdy ma tendencję do podjadania, gdy jest zestresowany, a ja jadłem dużo ciastek i słodzonych napojów, dlatego tak bardzo przytyłem".

Z zawodu lekarz, Arush był w pełni świadomy, że jego przyrost wagi może prowadzić do poważnych problemów. Był również niezadowolony ze swojego wyglądu. "Jak każdy, kto przybiera na wadze, kiedy patrzyłem w lustro, nie podobało mi się to, co widziałem" - mówi 34-letni mieszkaniec Sirsy.

'Zacząłem używać HealthifyMe w sposób 'zapobiegawczy''.

Po zakończeniu egzaminów Arush postanowił poważnie zająć się swoimi planami odchudzania. Był przekonany, że jest w stanie samodzielnie zarządzać swoim planem dietetycznym, biorąc pod uwagę jego wiedzę na temat grup żywności i podstawowych składników odżywczych, ale musiał znaleźć skuteczny sposób na śledzenie dziennego spożycia kalorii. Kuzyn zapoznał go z HealthifyMe i po pobraniu aplikacji zaczął z niej korzystać w sposób, który nazywa "prewencyjnym". Wyjaśnia: "Zamiast zapisywać moje posiłki po ich zjedzeniu, sprawdzałem zawartość kalorii i porcję każdego produktu spożywczego, zanim go zjadłem. Na przykład, zapisywałem swój dzienny plan obiadowy przed zjedzeniem posiłku, aby upewnić się, że porcja jest odpowiedniej wielkości i że nie przekracza mojego dziennego zapotrzebowania na kalorie."

Po 20-25 dniach Arush miał dobre pojęcie o liczbie kalorii dla większości pokarmów, które regularnie jadł, więc przestawił się na rejestrowanie po posiłkach. Był niezwykle sumienny w śledzeniu swojego dziennego spożycia. "Nigdy nie opuściłem ani jednego dnia i nigdy nie wszedłem do czerwonej lub żółtej strefy" - mówi, odnosząc się do kodów kolorystycznych w aplikacji, które wskazują, że użytkownik spożywa więcej niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Nigdy nie opuściłem żadnego posiłku w ciągu ostatnich czterech miesięcy korzystania z aplikacji - zmodyfikowałem jedynie swoją dotychczasową dietę".

Śledzenie 'prewencyjne' pomogło Arushowi zidentyfikować, gdzie popełniał błędy, jeśli chodzi o codzienne spożycie żywności. "Na początku odstawiłem wszystkie cukry, śmieciowe jedzenie i 'białe' jedzenie" - mówi, odnosząc się do żywności o białym kolorze, która została przetworzona i rafinowana, takiej jak mąka, ryż, makaron, chleb, krakersy, płatki śniadaniowe i cukry proste. Odstawił także wszelkie śmieciowe jedzenie i przypadkowe przekąski. "HealthifyMe pomogło mi określić prawidłową wielkość porcji. Pomocne było również rozbicie na trzy główne posiłki i dwie przekąski w aplikacji. Dzięki temu skończyłem z przypadkowym podjadaniem" - mówi Arush. Korzystał także z aplikacji HealthifyMe do śledzenia ilości wypijanej wody i od tej pory pije 12-13 szklanek wody dziennie.

Arush przeprowadził własne badania na temat zdrowej żywności i w zasadzie opracował swoją własną dietę w oparciu o to, co było dostępne na rynku i co już gotowano w domu. "Nie chciałem sprawiać kłopotu ani mojej matce, ani żonie" - mówi.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy korzystania z aplikacji Arush nie pominął ani jednego posiłku - zmodyfikował jedynie swoją dotychczasową dietę. "Wcześniej jadłem dwie chapattis, teraz jem jedną lub półtorej. Unikam też wysokokalorycznych warzyw i roślin strączkowych, takich jak chana dal, a zamiast tego zacząłem jeść curry z bryłek sojowych, ponieważ jest sycące" - mówi. "Postanowiłem, że będę jadł potrawy, które mi smakują. Pracuję bardzo ciężko, więc nie chciałem odmawiać sobie tej prostej przyjemności. Jednocześnie, będąc lekarzem, potrafię rozpoznać, które potrawy są smaczne i dobre dla mnie, a które są po prostu odpustowe. Uważałem, by trzymać się tych pierwszych" - mówi, dodając, że chętnie wypróbowuje przepisy zamieszczone na HealthifyMe, zwłaszcza zimną zupę pomidorową i wodę infuzowaną.

Arush zaczyna dzień od idlis na śniadanie, a następnie w połowie poranka pije herbatę bez cukru i od czasu do czasu zje ciastko. Jego lunch składa się z jednego lub półtora chapatti, 60 g sabzi z małą miseczką twarogu i mnóstwem sałatki. "Naprawdę lubię moją sałatkę. Ogórki i pomidory zdziałały dla mnie cuda" - mówi. Po przerwie na przekąskę o 17:00, która składa się z filiżanki herbaty, kawy lub wody z cytryną, kolacja to lekki posiłek z nasion roślin strączkowych z chapatti.

HealthifyMe to najprostszy, najbardziej wydajny i skuteczny sposób na śledzenie mojego spożycia kalorii".

Arush wierzy, że 80% jego utraty wagi można przypisać zmienionej diecie. "Dla mnie tym, co zadziałało, było śledzenie moich posiłków, ponieważ mogłem naprawdę zobaczyć, dokąd zmierzam. Nigdy nie chodziłem na siłownię ani nie miałem planu treningowego. Od czasu do czasu chodzę na spacer, ale to, co zrobiłem, to zwiększyłem swoją ogólną mobilność" - mówi. "Kiedy konsultuję się z moimi pacjentami, robię z tego nawyk, aby wstać z krzesła przynajmniej raz na 30 minut".

Straciwszy 17,2 kg w ciągu czterech miesięcy dzięki korzystaniu z funkcji aplikacji, Arush obniżył również swój wskaźnik masy ciała (BMI). "Początkowo mój BMI wynosił 31, teraz jest w normalnym zakresie - poniżej 25" - mówi. Nazywając siebie człowiekiem zdeterminowanym, mówi, że był pewien, że może stracić na wadze, ale potrzebował odpowiedniego narzędzia, aby osiągnąć swój cel. Znalazł je w HealthifyMe. "Jedynym sposobem, aby wyznaczyć granicę, jeśli chodzi o to, co jadłem, było śledzenie mojego dziennego spożycia. HealthifyMe było najprostszym, najbardziej wydajnym i skutecznym sposobem, aby to zrobić" - mówi, podsumowując: "Zawsze wiedziałem, że mogę schudnąć, ale potrzebowałem wskazówek, które otrzymałem od HealthifyMe".

Pobierz HealthifyMe i podążaj śladami Arusza, aby schudnąć. Jeśli potrzebujesz indywidualnej diety i planu fitness, nasi eksperci mogą Ci pomóc.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą i mogą się różnić dla Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: kaloriedietaHealthifyMe appniewiarygodna transformacja utrata wagi

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować