• 21 lutego 2024

Praca z domu - wow czy biada

Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, życie stanęło w miejscu. Wszystko stało się tak nagle i wszyscy ruszyliśmy na autopilocie, aby pomóc w walce ze śmiercionośnym COVID-19. To, co początkowo wydawało się dobrodziejstwem, później okazało się jedną z przyczyn depresji i lęku. W tym artykule poznamy różne oblicza pracy w domu i podzielimy się kilkoma skutecznymi strategiami, które pomogą nam wcielić się w Nową Normalność.

Porozmawiaj z naszymi ekspertami już teraz!

Wprowadzenie

Wybierzmy się na słodki spacer po alei wspomnień nie tak dawno temu, kiedy praca w domu oznaczała mniej napięcia i więcej relaksu. Bez dojazdów, bez noszenia formalnych strojów, bez długich spotkań i bez TGIF's. Przyjęliśmy nową normalność, śledząc wirusowe trendy w mediach społecznościowych - czy to próbując nowych dań, takich jak kawa dalgona, odkurzając nasz instrument muzyczny, czy ustawiając połączenia tylko po to, aby porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, robiliśmy to wszystko.

Praca w domu była praktykowana jeszcze przed rozwojem technologii, w czasach średniowiecza ludzie zakładali w swoich domach sklepy rzemieślnicze i handlowe. Domy te były architektonicznie zaprojektowane tak, aby pomieścić wyznaczone miejsca pracy, w których ludzie mogli zarabiać na swoje utrzymanie, a także wydawać zarobione pieniądze swoim bliskim i drogim. Tak więc, praca w domu nie była obcym pojęciem po wszystkim.

Wkrótce żony zaczęły prowadzić domowy biznes i marketing w swoich domach. Czy to sprzedaż produktów gospodarstwa domowego lub ustanowienie grooming / piękna przestrzeń również wyraźnie wskazał początek pracy z domu kultury. W latach 90-tych, po rewolucji internetowej, Indie otrzymały przełom, ponieważ kraje zachodnie zlecały większość swoich procesów do Indii. Był to kamień milowy w kulturze pracy z domu.

Oto kilka wow's pracy z domu:

  Elastyczny Harmonogram: Praca z domu naprawdę pozwala zaplanować i zorganizować swój dzień lepiej. Elastyczna praca obejmuje wygodę pracy z kanapy. To również pozwala na utrzymanie koncentracji jako interakcji rówieśniczej jest minimalna bez przerw na kawę. Pozwala również na uzupełnienie ważnych dokumentów osobistych i robienie wielu przerw na rozciąganie i dekompresję. Pomaga to również jeść na czas i utrzymać zegar biologiczny na optymalnym poziomie.
  Mniej stresu związanego z dojazdem do pracy: Badanie przeprowadzone przez News 18 w 2019 roku wykazało, że ponad 56% populacji jest zestresowanych z powodu codziennych dojazdów do pracy. Według Psychology India, jest to również stres, który nie "Płaci". Jeśli mieszkasz w obszarze metropolitalnym, to spędzasz 1/4 swojego dnia tylko w korkach. Z pracy w domu, nie masz kłopotów z podróżą i można rozpocząć pracę na świeżej notatki każdego dnia.
  Oszczędności: Praca w domu pomaga zaoszczędzić pieniądze na dojazdach i jedzeniu w dużym stopniu. Ponieważ masz możliwość elastycznego zarządzania pracą w domu, możesz oszczędzać i mądrze planować swoje decyzje finansowe.
  Poświęć czas na ćwiczenia fizyczne: Z elastycznym harmonogramem, zawsze można poświęcić czas na aktywność fizyczną, post ważne połączenia / terminy. Ponieważ oszczędzasz na czasie dojazdu, możesz zdecydowanie żyć zdrowiej. Badania wykazały, że angażowanie się w dwadzieścia minut jakiejkolwiek aktywności fizycznej swojego wyboru pokazuje znaczący wzrost w swoim samopoczuciu jest pozytywnie skorelowane z szczęściem.

Oto kilka biada pracy z domu:

  Brak wspólnoty i pracy zespołowej: wirtualne spotkania i catch-up rzadko zaszczepić poczucie jedności, gdy w przeciwieństwie do bycia tam na ziemi i doświadczając go z pierwszej ręki. Chociaż praca w domu daje Ci autonomię w wyborze godzin pracy, zawsze istnieje obawa, że przegapisz wszystkie ważne kamienie milowe, które Ty i Twoja firma osiągacie i świętujecie.
  Niekontrolowana wydajność: ponieważ praca w domu pozwala Ci na elastyczność w wyborze czasu, często jest niebezpieczna, ponieważ firma powierza Ci obowiązki, a praca z tym związana może nie być zbyt dokładnie widoczna, w przeciwieństwie do bycia na podłodze i wykonywania pracy.
  Koordynacja: trudno jest dotrzeć do przyjaciela / kolegi dla prostej wątpliwości, jak trzeba sprawdzić ich dzień i dostępność do omówienia nawet trywialne rzeczy. do czasu iść do przodu i ustawić to, czuje się jak zbyt wiele wysiłku dla prostego problemu, który może być rozwiązany znacznie bardziej wydajne, gdyby nie było pracy z domu.
  Wypalenie zawodowe : Badania wykazały, że 78% pracowników doświadczyło wypalenia zawodowego w pewnym momencie podczas pandemii. Wynikało to głównie z przepracowania i niedostatecznego uznania. Stres i wypalenie zawodowe to podstawowe problemy, które powodują choroby psychiczne wśród pracowników, którzy pracują w domu.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą zachować równowagę pomiędzy pracą w domu, a bólem z nią związanym

#1 Delegowanie zadań

Ustalenie priorytetów ważnych celów na każdy dzień pomoże uzyskać jasność co do tego, nad czym należy pracować. Korzystanie z zasady 80/20 może pomóc w zrozumieniu, jakie są cele, które wymagają Twojej uwagi, podczas gdy reszta wystarczająco trywialne mogą być podzielone na mniejsze kawałki z realistycznymi terminami.

#2 Przejdź przez tradycyjną trasę

Jestem pewien, że do tej pory wszyscy są "Pro" w mówieniu Am i Audible? Ciągła wirtualna interakcja miała niekorzystny stres dla oka. Mając to na uwadze, spróbuj podjąć rozmowy telefoniczne zamiast spotkań zoom, kiedy tylko możesz, to pozwala się zrelaksować i skupić się na zadaniu pod ręką.

#3 Zdefiniuj i ustrukturyzuj swoje granice w pracy i poza nią

Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, spróbuj skutecznie zorganizować swój dzień. Zrób listę rzeczy do zrobienia dla obu i nadaj priorytet jednemu celowi dziennie. Na przykład: wyślij maila do Petera / zrób dzisiaj pranie. Określenie tego, co ma być zrobione, pomoże naszemu umysłowi odpowiednio pracować nad harmonogramem.

#4 Weź trochę czasu wolnego

Tak, weź sobie mini wakacje od czasu do czasu. To pomoże Ci odmłodzić i wrócić silniejszy ze świeżą perspektywą. Nawet mając dzień cyfrowego detoksu wystarczy. Idź do parków lub wziąć spacer natury, spróbuj wlać trochę tego, co kochasz przynajmniej raz w tygodniu.

#5 Skonfiguruj rutynę samoopieki

Rób to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, wiem, że to brzmi tandetnie, ale to naprawdę działa. Ustaw prostą rutynę, aby dbać o siebie i przez to nie mam na myśli dbanie o swoje fizyczne samopoczucie (pielęgnacja, rozpieszczanie itp.), ale również w tym zdrowia psychicznego samoopieki rutyny (sprawdzanie na siebie raz na jakiś czas, łącząc się z duszą poprzez jogę, medytację itp.)

#6 Powiedz "nie

Nie musisz przeciążać się dodatkowymi obowiązkami w pracy. Tak długo, jak jesteś w stanie skutecznie wypełniać to, do czego uprawnia cię twoja rola, powinno to wystarczyć. Jeśli czujesz się wypalony lub zestresowany, lepiej powiedz o tym swojemu przełożonemu, abyś mógł się zregenerować i odzyskać energię.

Prezenteizm ma o wiele więcej złych skutków w porównaniu z osobami, które biorą wolne i wracają do pracy. Korzystaj więc z urlopów okolicznościowych i rób sobie przerwy dla zdrowia psychicznego.

#7 Rozciąganie

Upewnij się, że raz na dwa wstaniesz z fotela i nawodnisz się. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń rozciągających, które pomogą Ci uporać się z bólem pleców i ramion. Bardzo pomocne w tym względzie są techniki progresywnego rozluźniania mięśni.

#8 Spotkaj się z terapeutą

Jeśli czujesz się zestresowany i zmęczony przez większość czasu, może być wiele podstawowych problemów, które pozostają bez opieki. Rozmowa z terapeutą pomoże nam zrozumieć, jak radzić sobie z tymi obawami i jak je ukierunkować.

Najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Q. Przez większość czasu odczuwam ból pleców i nawet po wykonaniu wielu badań nie mogę znaleźć przyczyny? O. Jest to bardzo częste, a ból pleców jest zwykle związany ze stresem. Rozmowa z ekspertem może pomóc w skutecznym rozwiązaniu tego problemu. P. Chcę zrobić coś dla siebie, ale nie wiem od czego zacząć? O. Tak, zrobienie pierwszego kroku w kierunku dbania o siebie jest najtrudniejsze i stanowi największe wyzwanie, jednak wyznaczenie sobie osobistego celu pomoże ci zachować motywację i konsekwencję. P. Jak mogę połączyć się z psychologiem? O. Możesz kliknąć na powyższy link, który przekieruje Cię na stronę psychologa, przewiń i wybierz swojego psychologa i rozpocznij piękną podróż odkrywania siebie.
Tags: Poświęć czas na ćwiczenia fizyczneDefiniuj i ustrukturyzuj swoje granice pracy i nie-pracyDelegacjaKilka wskazówek, jak osiągnąć właściwą równowagę między WOW i WOE z pracy w domuElastyczny harmonogramPrzejdź przez tradycyjną trasęMniej stresu związanego z dojazdem do pracyOszczędnościZaproś terapeutęUstaw samokontrolęRutyny niektóre z WOW z pracy w domuRozciąganie sięPoświęć trochę czasu wolnegoWOW lub WOE z pracy w domu.

Share :

Może Cię zainteresować